ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çocuk Bot

Çocuk bot, kışın çocuklar tarafından giyilen ayakkabı çeşididir. Sürekli değişen ve gelişen moda trendleri bot modellerinde de değişimler yaratmaktadır. Bot modelleri kız çocuk bot ve erkek çocuk bot olarak iki gruba ayrılırlar. Çocuklar özellikle renkli veya sevdikleri karakter baskılı olan ürünleri tercih etmektedirler. Ancak konu bot olduğunda, sahip olması gereken özellikler sadece göze güzel gelmeleri olmamalıdır. Sadece çocuk beğendiği için bot seçimi yapılması doğru olmayacaktır. Çocukların günlük ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapılması gerekmektedir. Hangi tarz kullanımı çocuk için uygun ise o seçilmelidir. Çocuk botları montlarına veya yağmurluklarına uygun renklerde seçilebilir. Ayrıca en sevdikleri renkler ya da ona yakın tonların tercih edilmesi çocuk açısından oldukça motive edici olmaktadır. Özellikle renkler çocuk dünyasında çok büyük öneme sahiptir. Önce aile bireyleri birkaç seçenek belirlemeli ve çocuktan içlerinden birini tercih etmesi istenmelidir. Firmamız aileler ve çocuklar tarafından tercih edilen çok sayıda ürünü bünyesinde bulundurmaktadır.

Çocuk Botları Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Botlar kış aylarında tercih edilmesi sebebi ile sıcak tutma özelliğine sahip olmalılardır. İçleri özel kumaş ile döşenmiş olmalıdır. Bunun dışında yağmur ve kar suyu gibi ıslatıcı etkiye karşı su geçirmez çocuk botu özelliği taşımalıdır. Bunun için yapıştırılarak değil, dikilerek hazırlanan modeller tercih edilmelidir. Bazı modeller su geçirmeye karşı özel bir madde ile kaplanmaktadır. Bunların tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Çocuklara göre bot tercih edilirken dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer özellik ise ergonomik yapısıdır. Çocuklar sürekli büyüyen bir vücut yapısına sahiptirler. Küçük gelen botlar çocukların ayaklarında kemikleri sıkıştırarak ayakta deforme yaşanmasına neden olur. Büyük alınan botlar ise çocukların yürümesinde problem yaratacaktır. Dengelerini sağlamaya özellikle ihtiyaç duydukları dönemde büyük botlar denge sorunları yaşamalarına neden olur. Ayrıca ayak tabanındaki uyumsuzluk nedeniyle şekil bozuklukları yaratabilir. Taban kalınlığı kar botu çocuk seçeneklerinde oldukça önemlidir. Çünkü ağırlık fazla olduğunda yürüme konusunda zorlanmalar yaşanabilir.

Çocuk İçin Bot Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ergonomik bot çocuk tercihleri sağlıklı ayak yapısı için önemlidir. Kız çocuk kar botu ve çocuk kar botu modelleri ayak yapısı ile uyumlu olmalıdır. Kar botu erkek çocuk ölçü olarak önden 1.5-2 cm mesafe kalacak şekilde alınmalıdır. Ayakkabı üretiminde kullanılan madde sağlığa zararlı olmamalı, ağır koku içeren ürünler tercih edilmemelidir. Kız çocuk kışlık bot ve çocuk erkek bot ayak terlemesi yapmayacak, su geçirmeyecek özellikte olmalıdır. Hakiki deri ve kaliteli ürünlerden yapılmış yağmur bot çocuk ürünleri seçilmelidir. Bot kız çocuk için bağcıklı tercih edilmemelidir. Hem bağlama hem üstüne basma sebebi ile sorun yaratabilir. Bu özellikleri içeren ürünler mutlaka çocuk tarafından denenmelidir. Bir süre ayakta tutularak yürüyüşü kontrol edilmelidir. İlk anda anlaşılamayan problem, zamanla kendini gösterebilir. Kız çocukları bot seçiminde binlerce çeşit olması nedeni ile zorluk yaşanabilmektedir.

Çocuk bot tercihinde kıyafetler ile uygum sağlayabilen modeller tercih edilmelidir. Uzun taytlar üzerine giyilen bot çeşitleri oldukça revaçtadır. Çocuklar için bot alışverişinde en iyi seçim, etek ya da elbise altına veya pantolon ya da tayt altına giyilecek oluşuna göre aileler tarafında yapılmaktadır.

Kız çocuk bot fiyatları genel olarak kız çocuk çizme fiyatlarıyla benzerdir. Bu durum kız çocuk bot çizme tercihini etkilemez. Çocuk spor bot aileler tarafından sıkça tercih edilen türlere girer. Çünkü hem kış için özel üretilmişlerdir hem de spor yapısıyla çocuk ayağına rahat sağlarlar. Bütün bu özellikler çocuk sağlığı ve rahatı için olması gerekenler arasında yer alır. Çocuk bot modelleri ve daha fazlası için web sitemiz üzerinden alışveriş yapabilir, güvenli ödeme yöntemleriyle siparişinizi hemen verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR