ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Babet

Ayakkabılar giyimin vazgeçilmez parçalarıdır. Hem kadınlar hem de erkekler için giyim ürünleri düşünüldüğünde ilk akla gelen ayakkabılar olmaktadır. Günlük hayatta, iş ve okul hayatında, spor hayatında her zaman ilk akla gelen giyim ürünü ayakkabılar olmaktadır. Kadınlar kombinlerine son dokunuşu şık bir ayakkabı ile yapmak istemektedirler. Bu çeşitlerden rahatlık ve şıklığıyla bilinen ayakkabıların başında kadın babet modelleri gelmektedir. Bu kadar değerli bir moda ürünü olan ayakkabılar da çeşitleri ve modelleriyle göz doldurucu olmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan babetler her kadının ilgi odağı ve sık kullandığı bir çeşittir. Ayaklar insanın tüm ağırlığını yüklenen kısım olduğu için bu ağırlığı rahatlığa dönüştürmek asıl amaç olmalıdır. Her ne kadar şıklık düşünülse de bir ayakkabının önemli kriterlerinden biri ayak sağlığını bozmayacak şekilde üretilmiş olmasıdır. Babet ayakkabı bu rahatlığı sağlayacak şekilde üretilmiştir.

Babet Çeşitleri

Her ayakkabı çeşidinin birçok model ve tarz barındırması gibi bayan babet çeşitlerinde de değişik modeller bulunmaktadır. 1980’li yıllarda ortaya çıkan babetler günümüzde oldukça farklı üretimleriyle kadınların dikkatini çekmektedir. Günümüzde çoğu modacı babetleri zevksiz ve rüküş bulurken bazı modacılar ise rahatlıkla beraber şık göründüklerini savunmaktadır. Kadın şık babet modelleri çoğunlukla topuk ve parmak ucuna kadar aynı taban yüksekliğini taşımaktadır. Rahatlıkları ile çok fazla ön plana çıkan babetler, hafif olmaları sebebiyle de çoğu alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Deri Babetler

Deri ayakkabılar yazın terletir inanışı son zamanlarda artık itibar edilmeyen bir konudur. Son senelerde üretilen yazlık deri ayakkabı çeşitleri vitrinlerde birçok alıcı bulmaktadır. Her zaman üretilen yazlık ayakkabıların aksine kadın deri babet modelleri yaz kombinleri için farklı bir alternatif sunmaktadır. Kot pantolonların altına giyilen deri babet, şık ve rahat bir görünüm sağlamaktadır. Son zamanlarda üretilen bu deri babetler sayesinde deri sadece kış modası olmaktan çıkarak yazın da rahatlıkla giyilecek bir ayakkabı haline gelmiştir.

Topuklu Babetler

Kadın babet ayakkabı denince akla altı düz hafif yazlık ayakkabı gelmektedir. Fakat alternatiflerin çok fazla arttığı günümüzde topuklu babetler de bulunmaktadır. Topuklu babetler dolgu topuk şeklinde üretilmiş olup rahatlıktan ödün verilmeden alıcının beğenisine sunulmuştur. Gelinliğin altında topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu hisseden gelinler, düğün günlerinde rahatlığı da sağlamak için topuklu babetler tercih etmektedir. Kadın siyah babet modellerinin yanında gelinler için üretilmiş olan beyaz, şık ve taşlı modeller de bulunmaktadır. Yazın uzun elbiselerin altına da rahatlıkla giyilmektedir.

Babet Kombinleri

Rahatlığı ve şıklığı ile bilinen yazlık babet modellerinin çeşitleri ile farklı ve havalı tarzlar yaratılabilir. Gelinler için gelinlik altına şık ve taşlı modeller kullanılarak gelinliğin bütünlüğü sağlanabilir. Bununla beraber hamile kadınların yürüyüş yapmaları gerektiğinde kolay giyilebilir özelliğiyle kadın şık babet modelleri tercih edilebilir.

Spor şıklığından vazgeçmeyenlerin en çok kullandığı ayakkabılar spor ayakkabılardır. Spor ayakkabılar rahat olmalarıyla bilinmektedirler. Ancak yaz mevsiminde giyilen bir spor ayakkabı ayağın ısınmasına neden olarak rahatlığı ortadan kaldırmaktadır. Bunun yerine bir eşofmanın altına kadın bağcıklı babet giyilerek hem rahatlık hem de spor görünüm sağlanabilir. Bu modeldeki bağcıklar bir spor ayakkabı görünümü verecek ve spor şıklığı tamamlayacaktır.

Babetler 80’li yıllardan sonra uzun bir süre görünmemiş daha sonra 2010 yılında tekrar raflarda yerini almıştır. 2010’dan bu yana değişik modeller üretilerek bugüne kadar değerli bir babet ürün çeşitliliğine ulaşılmıştır. Rahat kadın babet modelleri, yazın en fazla alıcı bulan ürünlerinin başında gelerek ayakkabı piyasasında kendine bir yer edinmiştir.