ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

İlk Adım Ayakkabısı

Bebeklerin ilk adımları anne ve babaları çok mutlu eder. İşte bu ilk adımlarda bebeğinizin minik ayakları güvenilir bir ilk adım ayakkabısı ile destelensin isteriz. Güvenilir, bebeğinizin ayak gelişimini olumlu yönde destekleyecek, bebek dostu ilk adım ortopedik ayakkabı seçimi ebeveynlerin içini rahat ettirecektir.

Bebeğinizin yürüme alıştırmalarında çorap veya patik yeterli olur. Fakat yürümeye başlayıp 15- 20 adım atabildiğinde artık minik yavrunuza ilk adım bebek ayakkabısı alma zamanınız gelmiş demektir.

Sizlere bebeğinize gönül rahatlığıyla giydirebileceğiniz birçok çeşit sunmaktayız. Ürünlerimiz esnek, koku yapmayan, terletmeyen, hafif, ergonomik, kaymaz taban özellikleriyle sizlere gönül rahatlığı, bebeğinize ise rahat bir kullanım sunmaktadır. Dilediğiniz en iyi ortopedik bebek ayakkabısı için sayfamızı inceleyebilir, anatomik ilk adım ayakkabı da dahil olmak üzere pek çok ayakkabı modeline göz gezdirebilirsiniz.

İlk Adım Ayakkabısında Olmasını İstediğiniz Her Şey

Bahsetmiş olduğumuz tüm özellikleri sitemizdeki ilk adım ayakkabısı modelleri içerisinde bulabilirsiniz. Modellerimiz arasında en çok tercih edilenler ilk adım bebek spor ayakkabı ve yazlık bebek ayakkabısı şeklindedir. İlk adım ayakkabı spor modelleri rahat kullanım sağlamaktadır. Günlük yaşantıda spor ayakkabının rahatlığını ilk adım spor ayakkabısı ile bebeğiniz de hissetsin. En çok tercih edilen ilk adım spor ayakkabılarımızla, oldukça geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermekteyiz.

Yazlık bebek ayakkabılarımız ile yaz aylarında rahat ayakkabı giyme / giydirme sunuyor bebeklerinizin açık havadan daha da keyif almasını sağlıyoruz. Erkek bebek ayakkabısı alanında da bolca seçenek sunan sitemiz birbirinden farklı modelleriyle çocukların beğenisini kazanan ürünlere ev sahipliği yapıyor. Erkek bebek ilk adım ayakkabısı çok şık ve geniş model yelpazesiyle sizlere buluşuyor. Bebek ayakkabısı kız modelleri de rengarenk ve beğenilen kahraman desenleriyle stoklardaki yerini almış durumda. Ortopedik bebek ayakkabısı modellerini de stoklarında barındıran sitemizden hemen şimdi alışveriş yapabilir siparişinizin kısa sürede size ulaşmasının keyfini sürebilirsiniz.

İlk Adım Bebek Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • İlk adım bebek ayakkabısı seçiminde görsel bir güzellik sağlamasından çok ortopedik, sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Bebeğinizin hassas tenine uygun, yumuşak ve onun hareketli dönemlerine uyum sağlayabilecek esneklikte bir ayakkabı seçilmelidir. Bebeğinizin ayağını tam kavramalı, bebeğiniz ayağından kolayca çıkartamamalıdır. Tercih edeceğiniz ayakkabı dayanıklı olmalıdır.
 • Bebeğinizin ayakları hava alabilmeli ve malzemesi terletecek şekilde olmamalıdır.
 • Bebeğinize rahat giydirmek açısından bantlı bebek ayakkabısı kolaylık sağlayacaktır.
 • Bebeğinizin ayak kasları henüz zayıf olduğundan içe veya dışa basmalar varsa bunlar iyi gözlemlenmeli ve buna göre anatomik ilk adım ayakkabı modelleri seçmelisiniz.
 • Henüz acemi bir yürüyücü olan çocuklarımızın işini kolaylaştırmak için hafif bir bebek ilk adım ayakkabısı tercih edilmelidir.
 • Kas ve iskelet sistemine zarar vermemesi açısından esnek, burun kısmı kırk derece öne kıvrılabilen ilk adım ayakkabısı modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Ayak tabanını ayakla birlikte hareket ederek destekleyecek bir ayakkabı seçilmelidir.
 • Ayakkabı ağır olmamalıdır.

Doğru olan bebek ayakkabısını sadece bir aksesuar olarak görmekten çok bebeğin ayak gelişimine faydalı, konforlu bir ayakkabı seçimidir.

İlk Ayakkabıda Ayak Numarası Tespiti

Her bebeğin gelişim özellikleri farklılık gösterdiğinden dolayı hepsi aynı anda yürümez, aynı ayak numarasına sahip olamaz. İlk ayakkabısını artık alma vakti geldiğinde ayakkabı numarasını bilmiyor hatta tahmin bile edemiyor olabilirsiz. Ama bunu tespit etmenin çok kolay bir yolu var. Bebeğinizin en uzun ayak parmağı ile topuğu arasındaki mesafeyi bir mezura yardımıyla ölçün ve aşağıdaki uzunluk numara karşılaştırmasından bebeğinizin ilk ayakkabı numarasını öğrenin.

 -Bebeğin ayak uzunluğu

 • 11 cm ise / ayakkabı numarası 17 - 18
 • 14 cm ise / ayakkabı numarası 21 - 22
 • 16 cm ise / ayakkabı numarası 25 - 26
 • 18 cm ise / ayakkabı numarası 28 - 29
 • 19 cm ise / ayakkabı numarası 30 - 31 numara ayakkabı tercih edilmelidir.